تاریخچه و معرفی اجمالی موسسه

تاریخچه و معرفی اجمالی موسسه

همان گونه که ازجمله توصیه های حضرت علی(ع) در آخرین لحظات وداع ، توصیه به منظور رسیدگی به امور ایتام بوده ، لذا مؤسسه عترت معصومین(ع) در اوایل سال 1390 به همّت انسان های پاک سرشت و حامیان با کرامت در پیروی از سیره مولای متقیّان حضرت علی(ع) و با کسب اجازه از علمای برجسته اصفهان ، از جمله مرحوم حضرت آیت الله حاج آقا حسن امامی، حضرت آیت الله مظاهری و حضرت آیت الله سید یوسف طباطبائی نژاد با هدف مساعدت به خانواده های بی بضاعت سادات به ویژه ایتام آنها ، به منظور پیشگیری از مهاجرت نیارمندان مناطق محروم سه استان اصفهان ، چهارمحال بختیاری و کهکیلویه و بویراحمد به اصفهان جهت بهره مندی از موسسات خیریه و خیرین اصفهان تاسیس شد . این موسسه به منظور لبیک به ندای ابوالایتام بر آن بوده است تا با توکّل برخدا و با استفاده از سیره معصومین(ع) نسبت به برطرف کردن نیاز نیازمندان آنان در محل سکونتشان بالاخص ایتام سادات آنان اقدام نموده و به لطف خداوند و یاری شما نیک اندیشان دامنه حمایت رسانی را تا دورترین نقاط محروم سه استان گسترش داده و با حضور هیات مدیره در محل سکونت آنان از نزدیک مشکلات آنان را بررسی و در رفع آن کوشش نموده است .

این موفقیت ها مرهون تلاش های صادقانه ، عاشقانه و دلسوزانه انسانهای پاک نهادی بوده است که دست در دست ما نهاده و آرمان های انسانی حمایت از ایتام سادات را دنبال نمودند . این اندیشه های خیر خواهانه از بنیانگزاران مؤسسه که آنان را می توان به عنوان اسطوره های گمنام انسانیت نام برد آغاز شد و امروز بیش از ششصد خانوار متشکل از یکهزار و ششصد کودک یتیم سادات تحت حمایت مؤسسه قرار گرفته اند .

و به یاری خداوند بخشنده و مهربان، امروز غریب به 2000 خانواده، از خانواده های ایتام سادات نیازمند، تحت پوشش موسسه خیریه عترت معصومین(ع) بوده و از امکانات مختلف، برخوردار می گردند.

              دل سوی مهر می کشد و مهر سوی دل

                                                        جایی که مهر نیست، مکن جستجوی دل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!